کوتاه ترین تست آی‌کیوی در جهان، سه پرسش دارد

مجموعه: سرگرمی تعداد بازدید: 33

این تست در سال ۲۰۰۵ و توسط روانشناسی به نام شین فردریک طراحی شده است. این سه پرسش به این دلیل قادر به سنجش هوش فردند که به آسانی وی را به نتیجه گیری عجولانه سوق می دهند. تنها ۱۷ درصد دانشجویان دانشگاه های مطرح دنیا توانسته اند نمره ی کامل این پرسش در زمان تعیین شده را کسب کنند.

 کوتاه ترین تست آی‌کیوی در جهان، سه پرسش دارد
 برای اندازه گیری آی‌کیوی شخص لازم نیست حتما به معنای پاسخگویی به چندین و چند پرسش سخت و درگیر کننده باشد. در واقع کوتاه ترین تست آی‌کیوی دنیا تنها سه پرسش دارد. بله؛ شما می توانید هم اکنون نیز خود را تست کنید و هوش بالای خود را به رخ دوستانتان بکشید؛ آن هم تنها با پاسخ دادن به سه پرسش و در زمان سی دقیقه.

بنا بر این گزارش، این تست در سال ۲۰۰۵ و توسط روانشناسی به نام شین فردریک طراحی شده است. این سه پرسش به این دلیل قادر به سنجش هوش فردند که به آسانی وی را به نتیجه گیری عجولانه سوق می دهند. تنها ۱۷ درصد دانشجویان دانشگاه های مطرح دنیا توانسته اند نمره ی کامل این پرسش در زمان تعیین شده را کسب کنند.

این تست کوتاه می تواند آزمونی برای توانایی یک شخص در نادیده گرفتن الهامات و نتیجه گیری های عجولانه ی مغز وی باشد.

کوتاه ترین تست آی‌کیوی در جهان، سه پرسش دارد

این شما و این هم سه پرسش شین فردریک

1. یک توپ و چوب بیسبال روی هم یک دلار و ده سنت قیمت دارند. اگر بهای چوب یک دلار بیشتر از توپ باشد، هزینه ی توپ چقدر است؟
2. اگر پنج دستگاه در پنج دقیقه پنج عدد از محصول خود را تولید کنند، صد دستگاه در چه مدت صد عدد از همان محصول را تولید میکنند؟

3. دسته ای از برگ های زنبق روی آب یک دریاچه شناورند. مقدار این برگها هر روز دو برابر روز قبل می شود. اگر ۴۸ روز طول بکشد تا این برگ ها تمام سطح دریاچه را بپوشانند، پس از چند روز نیمی از سطح دریاچه پوشانده خواهد شد؟

کوتاه ترین تست آی‌کیوی در جهان، سه پرسش دارد

پاسخ ها

* پاسخ پرسش یک پنج سنت است. مطالعه ای در دانشکده روانشناسی پرینستون نشان داد، افرادی که به این پرسش پاسخ درست می دهند بسیار صبورند.

* پاسخ پرسش دوم پنج دقیقه است، در حالی که بسیاری به این پرسش پاسخ نادرست ۱۰۰ دقیقه را می دهند.

* و در پایان پاسخ پرسش سوم ۴۷ روز است، در حالی که شاید حتی خود شما نیز عدد بیست و چهار را به عنوان جواب معرفی کرده باشید.

پاسخ های خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

منبع:
Indy100.com

تابناک باتو

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کوتاه ترین تست آی‌کیوی در جهان، سه پرسش دارد”

Code Center