زیباترین سواحل جهان را اینجا ببینید

مجموعه: تصاویر جذاب و دیدنی تعداد بازدید: 23

انتخاب زیباترین سواحل جهان درست شبیه به این است که بخواهیم زیباترین ستاره را از میان مجموعه ستارگان کهکشان راه شیری انتخاب کنیم. ولی سختی این انتخاب ما را از تلاش کردن باز نمی‌دارد. پس ای دوست‌داران دریا و خورشید با ما همراه شوید…

انتخاب زیباترین سواحل جهان درست شبیه به این است که بخواهیم زیباترین ستاره را از میان مجموعه ستارگان کهکشان راه شیری انتخاب کنیم. ولی سختی این انتخاب ما را از تلاش کردن باز نمی‌دارد. پس ای دوست‌داران دریا و خورشید با ما همراه شوید در این تلاش نفس‌گیر تا شما را با برخی از زیباترین سواحل جهان آشنا کنیم.

ساحل ناواجیو (Navagio)

این ساحل کوچک ماسه‌ای در واقع ناحیه‌ای است دورافتاده در یک خلیج کوچک واقع در جزیره زاکینتوس (Zakynthos) که تنها می‌توان به کمک قایق به آن دسترسی داشت. این ساحل یکی از آرم‌های تجاری معتبر برای سواحل یونان محسوب شده و غالبا از تصاویر آن برای تزئین کارت پستال استفاده می‌شود. اینجا منزل‌گاه کشتی شکسته‌ای متعلق به قاچاق‌چیان که اینک از جلبک پوشده شده می‌باشد. همچنین صخره‌های آهکی، سواحل سفید ماسه‌ای و آب‌های زلال و درخشان از دیگر دیدنی‌های این نقطه به حساب می‌آید. از این روی جای هیچ تعجبی نیست که این ساحل سالانه میزبان بازدیدکننده‌هایی بی‌شمار از سرتاسر جهان باشد.

بث (Baths)

 

این استخرها در جنوبی‌ترین نقطه جزیره ویرجین گوردا (Virgin Gorda) قرار گرفته‌اند. جزیره گوردا سومین جزیره بزرگ از مجموعه جزایر ویرجین است که به انگلستان تعلق داشته و در دریای کارائیب واقع شده‌اند. در این‌جا تخته سنگ‌های بزرگ گرانیتی به صورت ستون‌های سنگی در ساحل آرمیده‌ و تونل‌هایی غار گونه خلق کرده‌اند که در نهایت به ساحل و جریان‌های جزر و مدی بزرگ راه می‌یابند. نخل‌های استوایی قرار گرفته در ساحل این چشم انداز را تاثیر گذارتر کرده‌اند.

تاپوئاتای (Tapuaetai)

 

این جزیره کوچک که جزیره یک پا هم نامیده می‌شود یکی از ۲۲ جزیره‌ای است که در آتول (Atoll: ساختاری حلقه مانند و مرکب از تپه‌های مرجانی است که آب‌های کم عمق ساحلی را کاملا یا تا حدی احاطه کرده است) آیتوتاکی(Aitotaki) در جزایر کوک قرار گرفته است. این جزیره کوچک به بازدید کنندگان منظره‌ای فوق‌العاده شامل چشم اندازهای زیبا از آب‌های کم عمق ساحلی در منطقه آیتوتاکی و نیز راه‌پیمایی در کرانه ماسه‌ای تاپوئاتای در زمان جزر و مد را هدیه می‌دهد. این ساحل در ژوئن ۲۰۰۸ موفق به کسب جایزه ساحل برتر جهان شد.

زلاتنی رات (Zlatni Rat)

 

زلاتنی رات یا دماغه طلایی جزء معروف‌ترین سواحل اروپا به شمار آمده و نیز یکی از برترین نقاط گردش‌گری کشور کرواسی محسوب می‌شود. این ساحل در نزدیکی شهر بال و در جنوبی‌ترین ساحل جزیره براک قرار گرفته است. این ساحل بسیار باریک بوده و از جنس سنگ ریزه می‌باشد. شکل جالب توجه آن نتیجه تغییرات حاصله به هنگام جریان‌های جزر و مدی و وزش بادها است. این ساحل در سال ۲۰۰۹ به عنوان یکی از ده ساحل برتر جهان توسط Lonely planet (بزرگ‌ترین کتاب راهنمای مسافرتی جهان) انتخاب شد.

اولودنیز(Oludeniz)

 

اولودنیز روستای تفریحی کوچکی است که در سواحل جنوب غربی ترکیه و در دریای اژه قرار گرفته است. اینجا یک خلیج ماسه‌ای مجزا است که توسط دهانه اولودنیز ایجاد شده و دارای آب کم عمق آبی رنگی می‌باشد. ساحل این ناحیه به دلیل سایه روشن‌های فیروزه‌ای رنگش به شهرت رسیده است و همچنین جزء خوش عکس‌ترین سواحل مدیترانه‌ای می‌باشد. به علاوه این ناحیه یکی از نقاط شناخته شده برای دوست‌داران پاراگلایدر در جهان است چرا که مناظر بدیع و چشم‌اندازهای وسیع و جذابی دارد. واژه اولودنیز به معنای دریای مرده است.

خلیج ترانک