زن آرژانتینی پس از ۴۰ سال بستگانش را پیدا کرد

مجموعه: سرگرمی تعداد بازدید: 12

کمپینی به نام «مادربزرگ‌های پلازا دی مایو» که یک سازمان حقوق بشری است، موفق شده به این زن آرژانتینی برای پیدا کردن بستگانش کمک کند. آدریانا یکصد و بیست و ششمین فردی است که به کمک این کمپین موفق می‌شود به بستگانش برسد؛ اما سرانجام او تلفنی دریافت کرد که به او گفته شده اطلاعاتی دارند که می‌خواهند شخصا به او بدهند.

 زن آرژانتینی پس از ۴۰ سال بستگانش را پیدا کرد

کمپینی به نام «مادربزرگ‌های پلازا دی مایو» که یک سازمان حقوق بشری است، موفق شده به این زن آرژانتینی برای پیدا کردن بستگانش کمک کند.

آدریانای ۴۰ ساله که نخواسته نام خانوادگی او ذکر شود، پس از آزمایش دی‌ان‌ای توانست خانواده اش را پیدا کند. دی‌ان‌ای او با وابستگان والدینش یکسان بود. والدین آدریانا در دوران حکومت نظامی در آرژانتین مفقود شدند.

دی‌ان‌ای آدریانا با بستگان والدینش یکسان بود 

آدریانا یکصد و بیست و ششمین فردی است که به کمک این کمپین موفق می‌شود به بستگانش برسد. او در کنفرانسی خبری گفت: پس از درگذشت زوجی که او را بزرگ کردند، فردی به او گفت که فرزند اصلی آنها نبوده است.

آدریانا افزود: یک روز شنبه بود که پی به این مسأله بردم، روز دوشنبه به کمپین مادربرزگ‌ها مراجعه کردم. می‌خواستم بدانم که آیا من دختر کسانی هستم که ناپدید شده‌اند. بیشتر از همه به دلیل تاریخی بود که من متولد شده بودم.

زن آرژانتینی پس از ۴۰ سال بستگانش را پیدا کرد

اشاره او به سال‌هایی است که صدها کودک از والدین فعال در گروه‌های چپگرا گرفته شده بودند، یعنی بین سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۳ و در دوران حکومت نظامیان در آرژنتین.

چهار ماه پس از آن که آدریانا آزمایش دی ‌ان‌ای داد، هنوز فردی که با دی ‌ان‌ای او هماهنگ باشد در بانک اطلاعاتی کمپین مادربزرگ‌ها پیدا نشد. این کمپین اطلاعات بستگان افرادی را که در دوران حکومت نظامی‌ها در آرژانتین مفقود و یا به قتل رسیدند، در اختیار دارد.

آدریانا یکصد و بیست و ششمین فردی است که به کمک این کمپین موفق می‌شود به بستگانش برسد؛ اما سرانجام او تلفنی دریافت کرد که به او گفته شده اطلاعاتی دارند که می‌خواهند شخصا به او بدهند.

آدریانا مستقیم به آن جا رفت و به او گفته شد که دختر ویولتا اورتولانی و ادگاردو گارنیر است.
این زوج به عنوان دانشجویان مهندسی در شهر لا پلاتا با هم ملاقات کرده بودند. این دو همچنین در این شهر در گروه‌‎های دانشجویی چپگرا فعال بودند.

خانم اورتولانی در دسامبر ۱۹۷۶ زمانی که هشت ماهه باردار بود توسط ارتش بازداشت شد.
آدریانا در ژانویه ۱۹۷۷ در زندان به دنیا آمد. آقای گارنیر یک ماه بعد در حالی که در جستجوی همسر و فرزندنش بود، بازداشت شد.
ویلوتا اورتولانی و ادگاد گارنیر در زمان بازداشت ۲۳ و ۲۱ ساله بودند و از آن زمان دیگر کسی از آن ها خبری نداشته است.
این دو، در بین حدود ۳۰ هزار نفری هستند که در جریان حکومت نظامی ها در آرژانتین مفقود شدند.
مادر آقای گارنیر هرگز از جستجو برای پیدا کردن نوه خود دست نکشید. او یکی از چهره‌های اصلی در کمپین مادربزرگ‌های پلازا دی مایو است.
هرچند او در کنفرانس خبری به همراه آدریانا حضور نداشت، آدریانا گفت که تلفنی با او صحبت کرده است.

آدریانا گفت: او زیبایی درونی و بیرونی دارد. عشق همیشه از نفرت قوی تر است.

بی بی سی

تابناک باتو

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “زن آرژانتینی پس از ۴۰ سال بستگانش را پیدا کرد”

Code Center