تغییرات چهره انسان از صبح تا شب

مجموعه: سرگرمی تعداد بازدید: 27

عکاسی به نام «باربارا ایوینز» با عکس گرفتن از چهره افراد غریبه ای که در خیابان آنها را می بینید، پروژه هنری جالبی با عنوان «در گوشه خیابان من» را آغاز نمود که پنج سال ادامه داشت. بر اساس این طرح، وی هفت سال پیش تصمیم می گیرد که از صورت افرادی که هر روز در طول مسیر خود با آنها مواجه می شود، عکاسی نماید.

 

 عکاسی به نام «باربارا ایوینز» با عکس گرفتن از چهره افراد غریبه ای که در خیابان آنها را می بینید، پروژه هنری جالبی با عنوان «در گوشه خیابان من» را آغاز نمود که پنج سال ادامه داشت. بر اساس این طرح، وی هفت سال پیش تصمیم می گیرد که از صورت افرادی که هر روز در طول مسیر خود با آنها مواجه می شود، عکاسی نماید. برای این منظور یک لنز پنجاه میلی متری خریداری کرده و با اجازه خود سوژه ها، از چهره شان عکس می گیرد.
تغییرات چهره انساس از صبح تا شب!+عکس

پس از ثبت سیصد پرتره وی تصمیم می گیرد از سی نفر از این افراد به مدت پنج سال پیاپی با موضوعات مختلف عکاسی نماید. موضوع هفت صبح تا هفت شبی که او در نظر گرفته به سال چهارم پروژه اش مربوط می گردد و تفاوت صورت آدم ها را در ساعات ابتدایی صبح و انتهایی شب به تصویر کشیده. ایوینز اظهار داشته، به لطف شبکه های اجتماعی و عکس های سلفی مردم به خوبی با ژست گرفتن در مقابل دوربین آشنا هستند.

تغییرات چهره انساس از صبح تا شب!+عکس

هدف وی نمایش خستگی و آسیب پذیری سوژه هاست.وقتی پنج سال پیش برای نخستین بار از آنها خواستم به دوربین نگاه کنند، بسیار خجالتی به نظر می رسیدند. او تصمیم می گیرد روند عکاسی خود را ادامه داده و این بار از صورت آنها وقتی از خواب بیدار می شوند و قبل از اینکه به خواب بروند عکس بگیرد.

تغییرات چهره انساس از صبح تا شب!+عکس

بر اساس این تصاویر آدم ها فقط در ساعات ابتدائی صبح هیچ گونه گاردی به هیچ موضوعی ندارند. برای این پروژه وی از آنها درخواست کرده که شب را در خانه اش بمانند تا بتوان وقتی چشمشان را باز می کنند، از آنها عکس بگیرد. بسیاری از سوژه ها از خواب ناز بیدار شده و وارد دنیای واقعی می شوند. برای عکاسی هنگام صبح من بسیار آرام وارد اتاقشان شده و آنها را از خواب رویایی بیدار می کردم. برای این کار هم فقط چند دقیقه وقت داشتم.

 تغییرات چهره انساس از صبح تا شب!+عکس

در ابتدا تصور می کردم که شاید بیست دقیقه برای عکاسی وقت داشته باشم، اما متوجه شدم نگاه خیره افراد که به محض بیدار شدن در چهره شان هویدا می شود، پس از پنج دقیقه از بین می رود. من در پشت لنز دوربین به خوبی می توانستم ببینم که حتی ثانیه ها هم می توانند چهره فرد را تغییر داده و آن بهت ابتدائی از نگاهشان حذف شود. پس از اتمام پنج سال، باربارا تصمیم می گیرد که به پروژه خود پایان نداده و این روند را همچنان ادامه دهد. او تصمیم دارد که در سال ۲۰۱۹ یعنی ده سال پس از نخستین پروژه خود، از سی نفر دیگر به همین منوال عکاسی کند.

تغییرات چهره انساس از صبح تا شب!+عکس
تغییرات چهره انساس از صبح تا شب!+عکس
تغییرات چهره انساس از صبح تا شب!+عکس

تابناک باتو

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تغییرات چهره انسان از صبح تا شب”

Code Center