کار اجباری کودکان هفت ساله در مدارس کره شمالی

مجموعه: گوناگون تعداد بازدید: 90
دیدبان حقوق بشر کره شمالی را متهم کرده است که کودکان را مجبور می کند کارهای دستی انجام دهند.

کار اجباری کودکان هفت ساله در مدارس کره شمالی

به گزارش خبرنگار پارسینه به نقل از تلگراف، پژوهش انجام شده توسط دیدبان حقوق بشر و سه نهاد حقوق بشری کره جنوبی نشان می دهد که مقامات کره شمالی، با انتخاب مدرسه و دانشگاه، حتی کودکان را مجبور می کنند که کار کنند.

برخی از شاخه های حزب حاکم، همچون اتحادیه کودکان کره ای، که مخصوص کودکان ۷ تا ۱۳ سال است، کودکان را مجبور می کنند در کارهایی همچون کشاورزی، ساخت ساختمان، مجسمه، جاده و راه آهن و جمع آوری ضایعات برای فروش مشارکت کنند.

نوجوانانی که اغلب از خانواده های فقیرتر هستند می توانند به واحدهای شبه نظامی کار اجباری بپیوندند که ممکن است تا ۱۰ سال به آنها حقوقی پرداخت نشود.

البته، مقامات کره شمالی می گویند که کار کودکان را ۷۰ سال پیش لغو کرده اند و این وظایف را به عنوان تمرین های «گروه سازی» که برای کشور مفید است، یاد می کنند.

یافته های دیدبان حقوق بشر که شامل اظهارات دو دختر نوجوان است که توانسته اند فرار کنند، در حال حاضر به دفتر سازمان ملل متحد در ژنو ارائه شده است. هایو وین ۱۶ ساله می گوید او کار اجباری را تقریبا هر روز در مدرسه تجربه می کرد. کیم ایون سول ۱۸ ساله هم این نظر را تایید می کند و می گوید حتی قبل از این که به سن نوجوانی برسد، مدرسه اش او را مجبور می کرد که کار کند. او که مادرش در چین کار می کرد، از ۱۳ سالگی مبجور بود بدون دریافت دستمزد در یک خانه شخصی کار کند تا زنده بماند.

کره شمالی در گذشته هم متهم بود که کودکان را مجبور می کند کار کنند. ماه دسامبر گذشته انتشار فیملی توسط «دیلی میرر» کودکان را نشان می داد که برای تعمیر یک خط آهن کار می کردند. در این فیلم، دختر بچه ها چکش می زدند و پسرها هم سنگ های سنگین را با فرقان حمل می کردند.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کار اجباری کودکان هفت ساله در مدارس کره شمالی”

Code Center