جدیدترین مطالب امروز

خشم کاخ سفید از حکم قاضی درباره صدور ویزا

مجموعه: سیاسی تعداد بازدید: 105
خشم کاخ سفید از حکم قاضی درباره صدور ویزا

حکم موقت این قاضی چالشی مهم برای اقدام ترامپ است

خشم کاخ سفید از حکم قاضی درباره صدور ویزا

کاخ سفید با ابراز خشم از حکم یک قاضی فدرال در سیاتل برای توقف دستور اجرایی رییس جمهور امریکا درباره منع صدور روادید برای اتباع ۷ کشور اسلامی از آن انتقاد کرد. این قاضی فدرال در سیاتل آمریکا روز جمعه دستور اجرایی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را به صورت موقت در سراسر امریکا متوقف کرد. جیمز رابرت که قاضی منصوب دوران جرج بوش است این حکم را با تاثیر فوری در روز جمعه صادر کرد و گفت: محدودیت‌های مسافرتی باید فورا برداشته شود.

انتظار می‌رود وی حکم مکتوب و کامل خود را تا روز یکشنبه صادر کند.

وزارت خارجه آمریکا نیز گفت با همکاری وزارت امنیت داخلی در حال بررسی این حکم است و تاثیر آن را بر دستور اجرایی منع صدور روادید به محض دستیابی به هرگونه اطلاعاتی اعلام خواهد کرد.

حکم موقت این قاضی چالشی مهم برای اقدام ترامپ است هرچند دولت امریکا ممکن است باز هم علیه این حکم فرجام خواهی کند و به اجرای سیاست خود ادامه دهد. جی اینسلی، فرماندار واشنگتن با استقبال از حکم این قاضی گفت: هیچ کس حتی رئیس‌جمهور فراتر از قانون نیست. باب فرگوسن، دادستان عمومی این ایالت گفت: این تصمیم دستور اجرایی ترامپ را همین حالا متوقف می‌کند. وی گفت: انتظار دارد دولت فدرال به این حکم احترام بگذارد.

منبع: صدا و سیما

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خشم کاخ سفید از حکم قاضی درباره صدور ویزا”

Code Center