گشت دلپذیر زمستانه در پیست اسکی چلگرد را نباید از دست داد+تصاویر

مجموعه: تصاویر گردشگری تعداد بازدید: 172
گشت دلپذیر زمستانه در پیست اسکی چلگرد را نباید از دست داد+تصاویر

در این مقاله قصد داریم تا با پیست اسکی چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری آشنا شویم.

پیست اسکی چلگرد

شهرهای غربی ایران نسبت به شرق به دلیل وجود بارش بیشتر برف دارای زمستان‌های پربرفی هستند و ورزش‌های زمستانه درا ین مناطق رونق بیشتری دارد. در این مقاله قصد داریم تا با پیست اسکی چلگرد در استان چهارمحال و بختیاری آشنا شویم. با ما همراه باششید.

گشت دلپذیر زمستانه در پیست اسکی چلگرد را نباید از دست داد+تصاویراستان چهارمحال و بختیاری در قلمرو مرکزی رشته‌کوه‌های زاگرس قراردارد. در منطقه کوهرنگ بختیاری این استان گردشگران می‌توانند از مناظر طبیعی مانند تونل کوهرنگ، دشت لاله‌های واژگون و ارتفاعات زردکوه بختیاری و… دیدن کنند. زیبایی کوهرنگ در زمستان وجود برف قابل توجه و مناظر یخی است.

پیست اسکی چلگرد کجاست؟

چلگرد شهری در استان چهارمحال و بختیاری و مرکز شهرستان کوهرنگ است و بزرگترین جامعه ایلی کشور یعنی ایل هفت لنگ بختیاری را در خود جای داده است. طبیعت بکر و دست‌نخورده منطقه به همراه جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر سالیانه گردشگران بسیاری را از سراسر کشور و حتی دنیا به سوی این شهرستان هدایت می‌کنند. به طوری که در هر فصل جذابیت و گردشگر خاص خود را دارد. مثلا در فصل بهار علاقه‌مندان به طبیعت از دشت لاله‌های واژگون، فصل تابستان علاقه‌مندان به داروهای گیاهی، سیاحت و اسکی تابستانه در قلل مرتفع و پوشیده از برف زردکوه بختیاری، فصل پاییز علاقه‌مندان به کوچ و شیوه زیست‌بوم عشایر بختیاری است.

۱۰ درصد از کل آب‌های کشور از جمله سرچشمه سه رودخانه بزرگ و حیاتی یعنی زاینده‌رود، کارون و دز در این شهرستان و از قلل سر به فلک کشیده زردکوه بختیاری سرچشمه می‌گیرند.

گشت دلپذیر زمستانه در پیست اسکی چلگرد را نباید از دست داد+تصاویر

پیست اسکی چلگرد

این پیست در ۸۵ کیلومتری شهرستان شهرکرد قرار دارد و دسترسی به آن از منطقه زاگرس امکان‌پذیر است. دیست چلگرد در هر سال می‌تواند پذیرای ۲۰ تا ۳۰ هزار نفر باشد.

در فصل زمستان بارش برف در ارتفاعات زردکوه,
به بیش از ۱۵ متر می‌رسد که باعث به وجود آمدن یخچال‌های دائمی می‌شود.
وجود این مقدار برف در فصل زمستان ,
باعث شده تا اشخاص زیادی از شهرهای مختلف برای اسکی ,
لذت بردن از هوای پاک زمستانی به این منطقه سفر کنند.

این پیست یکی از شناخته شده‌ترین پیست‌های اسکی,
واقع در زاگرس استکه در سال ۱۳۵۴ ساخته شده ,
در مجاورت تونل اول کوهرنگ در قسمت شرقی کوه کارکنان قرار گرفته است.

 

سیری در ایران

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “گشت دلپذیر زمستانه در پیست اسکی چلگرد را نباید از دست داد+تصاویر”

Code Center