واکنش به تبلیغ دستگاه‌ موبایل‌ یاب ویژه مدارس

مجموعه: گوناگون تعداد بازدید: 106
واکنش به تبلیغ دستگاه‌ موبایل‌ یاب ویژه مدارس

تبلیغ دستگاه‌ موبایل‌ یاب ویژه مدارس

«قابل توجه مدیران و معاونین مدارس: سری جدید دستگاه موبایل‌یاب ویژه مدارس با قابلیت شناسایی موبایل، تبلت، لپ تاپ و سایر وسایل الکترونیکی در حالت روشن و خاموش و همچنین ردیابی اشیاء دیگر مانند چاقو، سیگار و لوازم آرایشی و … آماده ارائه و فروش است»؛ این تبلیغ مدتی است در فضای مجازی منتشر می‌شود.
علی زرافشان درباره قانونی بودن ورود چنین وسایلی به محیط مدارس ولو به قصد شناسایی وسایل ممنوعه در دست دانش آموزان اظهار کرد: مطابق آیین‌نامه موجود، دانش‌آموزان در فضای آموزشی حق استفاده از موبایل را ندارند.وی افزود: در کنار این موضوع، شناسایی و کشف چنین وسایلی همراه دانش آموزان از طریق این دستگاهها نیز با روح تعلیم و تربیت تقارن ندارد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه زمانی در مدارس مد شده بود به نام هوشمندسازی، جلوی در ورودی مدارس همانند مراکز حساس و فرودگاه‌، گیت کار می‌گذاشتند گفت: به این ترتیب وقتی دانش آموزان از گیت عبور می‌کردند با در دست داشتن کارت هوشمند، ساعت حضور و غیابشان به ثبت می‌رسید.

زرافشان ادامه داد: با این حال در آموزش و پرورش ورود هرنوع فناوری به مدارس باید با روح تعلیم و تربیت و اقتضائات آن مطابقت داشته باشد و نه با سیستم هایی که ممکن است در فضای اداری کاربرد داشته باشد. ورود چنین فناوری‌هایی به مدارس با اصول تعلیم و تربیت مغایرت دارد.

منبع: ایسنا

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “واکنش به تبلیغ دستگاه‌ موبایل‌ یاب ویژه مدارس”

Code Center