مجازات سنگین برای قاتلان طلا فروشان!

مجموعه: حوادث تعداد بازدید: 113
مجازات سنگین برای قاتلان طلا فروشان!

قاتلان طلا فروشان

دو برادر که به اتهام سرقت مرگبار دو طلافروشی در دادگاه کیفری شهر یزد محاکمه شده بودند، به دو بار قصاص نفس، دو بار حبس ابد، ۲۴۶سال حبس و ۵۹۴ ضربه شلاق محکوم شدند.

 مجازات سنگین برای قاتلان طلافروشان

این دو متهم به قتل که با هم برادر هستند، بعدازظهر بیست‌و‌هشتم شهریور امسال با جعل عنوان پلیس طلافروش یزدی را ربوده و خفه‌اش کردند. سپس با سرقت کلیدهای مغازه پدری او وارد بازار «خان» شهر یزد شده و با سرقت طلاها گریختند. بعد از این جنایت آنها تحت تعقیب پلیس قرار گرفته و پنج روز بعد در شهر همدان بازداشت شدند. آنها در تحقیقات علاوه بر سرقت از طلافروشی و قتل طلافروش یزدی، اعتراف کردند سوم مرداد امسال نیز یک طلافروش ملایری را به شیوه‌ای مشابه به قتل رسانده و از مغازه‌اش سرقت کرده‌اند. بیستم شهریور هم قصد سرقت از صاحب صرافی سپهر در یزد را داشتند که او را زخمی کرده و در اجرای نقشه سرقت ناکام مانده‌اند. آنها بعد از دستگیری به زندان افتادند و هفته گذشته در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان یزد محاکمه شدند.

دیروز شهیدی‌فر، رئیس شعبه دوم دادگاه کیفری یک یزد درباره صدور حکم این دو متهم به میزان گفت: متهم ردیف اول این جنایت، برادر بزرگ‌تر بود که به اتهام دو فقره قتل عمد به دو بار قصاص نفس محکوم شد. این متهم در مجموع به ۱۳۰ سال و شش ماه حبس به اتهام جرایمی همچون معاونت در سرقت حدی، سه فقره آدم‌ربایی، ایجاد جرح با چاقو، سرقت موتورسیکلت، شروع به اقدام به قتل، خرید و نگهداری سلاح گرم و سرقت مقرون به آزار و همچنین مشارکت در جنایت بر میت محکوم شد.

وی ادامه داد: این متهم علاوه بر آن به پرداخت دیه بابت ایراد جراحت و ۹۹ ضربه شلاق به اتهام مشارکت در سرقت مقرون به آزار و همچنین ۹۹ ضربه شلاق بابت مشارکت در جنایت بر میت محکوم شد.

شهیدی‌فر از صدور دو فقره حبس ابد برای متهم ردیف دوم که برادر کوچک‌تر متهم نخست پرونده بود، خبر داد و گفت: این متهم نیز به ۱۱۵سال و شش ماه حبس به اتهام جرایمی همچون غصب عنوان مامور نیروی انتظامی، سه فقره آدم‌ربایی، معاونت در شروع به قتل، مشارکت در سرقت مقرون به آزار و نگهداری و حمل سلاح گرم محکوم شد.

وی قطع چهار انگشت بابت دو فقره سرقت حدی را از دیگر موارد محکومیت این متهم عنوان و خاطرنشان کرد: ۲۹۷ ضربه شلاق بابت چند مورد سرقت و مشارکت در جنایت بر میت و همچنین پرداخت دیه از دیگر محکومیت‌های این متهم است. حکم صادره قابل اعتراض بوده و پس از تأئید دیوان عالی کشور حکم قصاص در ملأعام اجرا خواهد شد.

جام جم

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مجازات سنگین برای قاتلان طلا فروشان!”

Code Center