اصول نگهداری از حیوانات خانگی

مجموعه: دسته‌بندی نشده تعداد بازدید: 127
اصول نگهداری از حیوانات خانگی

بسیاری از انسان‌ها به پرورش دادن و نگهداری از یک موجود زنده علاقه‌مند هستند. همین گرایش ذاتی انگیزه اصلی نگهداری حیوانات خانگی توسط انسان هاست. رعایت موارد زیر به شما کمک خواهد کرد رابطه صمیمانه و عمیقی با حیوان خانگی خود برقرار کنید:

۱- همیشهبه یاد داشته باشید که او یک موجود زنده است، مانند شما احساسات دارد و خواهان آزادی و سایر حقوق طبیعی خود است. احساسات و نیازهای یک حیوان بسیار شبیه انسان است. او ممکن است نتواند نیازها و احساسات خود را بروز دهد اما دقیقا مانند ماست و رنج و درد و شادی و غم را احساس می‌کند.

 

۲- برای حیواناتی که از آنها در قفس نگهداری می‌کنید، یک قفس بزرگ تهیه کنید یا بسازید تا حیوان احساس آرامش و راحتی کند.

 

۳- با آنها مثل یکی از اعضای خانواده خود رفتار کنید. این وظیفه شماست که نگذارید احساس تنهایی یا اندوه کنند. شما باید مثل افراد خانواده خود دوستشان داشته باشید و از آنها مراقبت کنید.

 

۴- نیازهای آنها را درک کنید. درباره حیوان خانگی که از آن مراقبت می‌کنید مطلب بخوانید و اطلاعات خود را افزایش دهید. این کار به شما کمک می‌کند که نیازهای آنها را بشناسید. تلاش کنید که زبان بدن حیوانات رابشناسید. گذراندن وقت بیشتر با آنها به شما کمک خواهد کرد روابط بهتری با آنها برقرار کنید. حیواناتی که پس از تغییر مکان زندگی بی‌قرار نبوده و احساس آرامش و راحتی می‌کنند و حرکات دفاعی یا پرخاشگرانه ازخود نشان نمی‌دهند برای خانواده‌ها و افراد سالمند گزینه‌های مناسبی هستند. از طرف دیگر، حیوانات کنجکاو و فعال برای خانواده‌هایی که بچه زیر ده سال ندارند مناسبند.

 

۵-هنگامی که به مدت طولانی، مثلاً چند روز، در منزل نیستید از شخصی بخواهید به حیوان شما سرکشی کرده و از او مراقبت کند.

 

۶- به حیوان خانگی خود آزادی بدهید. به او اجازه دهید که از آزادی‌اش لذت ببرد. با سروصدا یا نور، مزاحم خواب یا استراحت او نشوید. حیوانات را در فضاهای بسته و فاقد تهویه مناسب قرار ندهید. (البته غیر از ماهی که در تنگ یا آکواریوم نگهداری می‌شود.)

 

۷- به آنها اجازه دهید کارهای مورد علاقه خود و بعضی کارهای خطرناک را انجام دهد. شاید او دلیلی برای کار خود داشته که نمی‌تواند آن را بیان کند و  شما نیز از آن اطلاع ندارید.

 

فوت و فن

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اصول نگهداری از حیوانات خانگی”

Code Center