آیا متناسب با سنتان از پوست خود مراقبت می‌کنید؟

مجموعه: مراقبت از پوست تعداد بازدید: 100
۰۲-worst-advice-dermatologists-makeup-on

لوسیون‌، بوتاکس، دیسپورت، پرکننده، لیزر، سفت کردن پوست و … همگی گزینه‌های مراقبت از پوست هستند؛ اما در چه سنی بهتر است از کدام گزینه‌ استفاده کنید؟

در ادامه به چند نکته کلی در مورد مراقبت از پوست در سنین مختلف اشاره می‌کنیم:

سن ۲۰ تا ۲۹ سالگی

  • هیچ وقت برای استفاده از کرم ضد آفتاب زود نیست؛ بنابراین اگر نوجوان هستید یا سن شما ۲۰ تا ۲۹ سال است، بهتر است که هر روز صبح به صورت، گردن، قفسه سینه و دست‌های خود کرم ضد آفتاب بمالید. این کار باعث می شود پوست شما پس از سالها هنوز جوان بماند.
  • سعی کنید حداقل از یک محصول مراقبت از پوست استفاده کنید. استفاده از یک آنتی‌اکسیدان خوب زیر کرم ضد آفتاب در صبح همراه با مرطوب‌کننده می‌تواند گزینه خوبی باشد. شب‌ها نیز می‌توانید از یک کرم ویتامین آ استفاده کنید.
  • به دنبال حل مشکلاتی که ندارید، نباشید. اگر ۲۵ سال سن دارید و هیچ خطوط اخمی بر روی صورت شما نیست، بوتاکس/دیسپورت کردن تنها پول و وقت شما را هدر می‌دهد. این کار را تنها زمانی انجام دهید که متوجه بروز مشکلاتی در صورت خود می‌شوید.

۳۰ تا ۴۰ سالگی

معمولاً در بین سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی، نشانه‌هایی از خط و خطوط بر روی پیشانی، اطراف چشم یا بالای لب بیشتر مردان و زنان به وجود می‌آید. این سن زمان خوبی برای درمان پیشگیرانه با دوز کمی از بوتاکس/دیسپورت، ۲ الی ۳ بار در سال است؛ اما تنها در صورتی که شما این مشکلات را داشته باشید.

  • تقریباً همه می‌توانند در بین سنین ۳۰ تا ۴۰ سالگی از مزایای IPL بهره ببرند؛ اما تفاوت‌های بزرگی در قدرت IPLهای مختلف وجود دارد؛ بنابراین هنگام استفاده از این روش، حتماً اطلاعات لازم را کسب کرده و به پزشک متخصص مراجعه کنید. IPL نوعی لیزر است که می‌تواند لکه‌های کوچک قهوه‌ای و رگ‌های خونی گشاد را از روی صورت محو کند و کمی کلاژن تولید کند که باعث بهبود بافت پوست می‌شود.

بالای ۴۰ سالگی

  • فیلر یا پرکننده برای پوست‌های تضعیف‌شده و افتاده مناسب است. این مشکل بیشتر در زنان و مردان بین ۴۰ تا ۵۰ سالگی به وجود می‌آید. این کار با یک سرنگ یا ۲ فیلر اسید هیالورونیک، ۱ تا ۲ بار در سال انجام می‌شود که شل شدن پوست را عقب می‌اندازد. نتیجه این کار بر روی هر فردی تأثیر متفاوتی دارد؛ بنابراین با یک پزشک متخصص در این مورد صحبت کنید تا برنامه منحصر به خودتان اجرا شود.
  • درمان با لیزر نیز می‌تواند در این سنین و با توجه به شرایط پوشت فرد استفاده شود. ممکن است شخصی برای سفت کردن پوست خود از Thermage یا Ultherapy کمک بگیرد در صورتی که شخصی دیگر احتیاج به لیزر قوی‌تری مانند فرکسل دوئال یا لیزر دی‌اکسید کربن دارد.
  • پوست شما در بالای سن ۶۰ سالگی نیز می‌تواند با فنّاوری‌های امروزی تا مقدار زیادی بهبود یابد. این کار تنها به زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد.

چند نکته برای تمام سنین

  • هر چیزی که از بازاریابان یا دوستان خود می‌شنوید را باور نکنید و در عوض خودتان به دنبال بهترین راه‌حل برای پوست خود باشید. شما می‌توانید این کار را با تحقیق در سایت‌های معتبر و مشورت با یک پزشک متخصص انجام دهید. به یاد داشته باشید، گزینه‌ای که بر روی شخصی نتیجه‌بخش بوده، ممکن است برای شما نتیجه ندهد و بالعکس.
  • در یک دوره زمانی از بیش از یک محصول مراقبت از پوست استفاده نکنید.
  • اغلب ۱ تا ۳ ماه طول می‌کشد تا اثر مفید یک محصول مراقبت از پوست را احساس کنید.

 

فوت و فن

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آیا متناسب با سنتان از پوست خود مراقبت می‌کنید؟”

Code Center