کاردستی عروسک پارچه ای بسیار زیبا با روشی ساده بسازید+تصاویر

مجموعه: کاردستی, هنر در خانه تعداد بازدید: 773
کاردستی عروسک پارچه ای بسیار زیبا با روشی ساده بسازید+تصاویر

آموزش ساخت کاردستی عروسک

امروز در این مطلب میخاهیم به شما عزیزان درست کردن کاردستی عروسک پارچه ای زیبا و دوست داشتنی را آموزش بدهیم. امیدواریم از این پست استفاده کنید و از خلاقیت خود لذت ببرید.

 کاردستی عروسک پارچه ای بسیار زیبا با روشی ساده بسازید+تصاویر

لوازم مورد نیاز برای ساخت کاردستی عروسک:

پارچه به رنگ های متنوع
قیچی
چسب
سوزن و نخ
کاغذ الگو
مروارید و تور برای تزیین

شیوه ساخت کاردستی عروسک:

گام اول:

برای ساخت این عروسک اگر از پارچه های پنبه ای استفاده کنید خیلی بهتر است. برای شروع از الگو های زیر، پرینت تهیه کنید. اندازه چاپ الگو بستگی به سلیقه شما دارد. شما می توانید هر اندازه که خواستید چاپ کنید؛ فقط توجه داشته باشید اندازه کاردستی عروسک شما به بزرگی یا کوچکی پرینتی که از الگو ها تهیه می کنید بستگی دارد.

کاردستی عروسک پارچه ای بسیار زیبا با روشی ساده بسازید+تصاویر

گام دوم:

دور الگو ها را با قیچی بچینید و آن ها را از کادر اصلی جدا کنید. به عنوان مثال الگوی مو و قسمت موی پیشانی را بر روی پارچه قهوه ای یا سیاه، الگوی شکم و تل مو را بر روی پارچه قرمز، الگوی دست، پاها و صورت را بر روی پارچه صورتی یا کرم و الگوی بال را بر روی پارچه سفید، هر کدام را با فاصله سنجاق کنید و دور الگو ها را با فاصله نیم سانت اضافه تر برش بزنید. از همه الگو ها ( غیر از تل مو و موی جلو پیشانی) دول ایه برش بزنید.

گام سوم:

دور هر دو لایه الگو را بدوزید و وسط آن ها را با کمی ویسکوز یا پنبه مصنوعی پر کنید. بعد مانند تصویر کامل شده مونتاژ کنید . از مرواریدها به عنوان گوشواره و از تور به عنوان یقه لباس کاردستی عروسک استفاده کنید. چشم و دهان عروسک را نیز با کوک های درشت بدوزید یا پس از تکمیل می توانید از چشم های آماده که در بازار موجود است استفاده کنید. عروسک فرشته کوچولوی شما آماده است؛ از آن لذت ببرید.

 

نیک صالحی

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کاردستی عروسک پارچه ای بسیار زیبا با روشی ساده بسازید+تصاویر”

Code Center