جدیدترین مطالب امروز

تزئین دلمه به شکل های زیبا و جالب!

مجموعه: هنر در خانه تعداد بازدید: 3393
تزئین دلمه به شکل های زیبا و جالب!

 

دلمه برگ مو یکی از غذاهای خوشمزه و پر طرفدار بین ما ایرانی هاست .. برای پیچیدن برگ مو راه های مختلفی وجود داره

یه راه قدیمی برای پیچیدن دلمه برگ مو ، بقچه ای کردن اون هست یعنی بعد از جوشوندن برگها داخل آب و نرم شدنشون باید مواد رو وسط یه برگ مو قرار داد و گوشه های برگ رو روی مواد به صورت بقچه ای جمع کرد . در صورتی که برگهای شما کوچیک و نازک هستند از قرار دادن دو یا سه برگ کوچیک روی هم یه برگ بزرگ درست کنید و به این شیوه دلمه رو بقچه ای ببندید .

راه دیگه ای که برای بستن دلمه وجود داره استفاده از دستگاه های دلمه پیچ هست که به صورت جالبی دلمه ها رو یک اندازه و یک شکل رول میکنه ..

برای تزئین دلمه ایده های مختلفی رو خانمهای ایرانی انجام دادن که بهترینش رو براتون یکجا آوردیم تا شما هم ایده بگیرید و برای مهمونی هاتون از این تزئین ها استفاده کنید .

در تصویر زیر میبینید که دلمه ها با دستگاه دلمه پیچ پیچیده شده و همه داخل یه قالب یا ظرف به صورت دایره ای روی هم چیده شده .. سپس دلمه ها رو داخل ظرف مورد نظر برمیگردونیم تا به صورت قالبی کنار هم قرار بگیرن ..

 

 

روش دیگه ای که میتونید برای تزئین دلمه به کار ببرید استفاده از قالب کمربندی هست . دلمه های یک شکل رول شده توسط دستگاه دلمه پیچ رو داخل قالب کمربندی گرد کنار هم بچینید و سپس کمربند قالب رو باز کرده و دور اون ها رو با ربان ببندید ..

 

 

راه جالبی که برای تزئین دلمه های بقچه پیچ شده وجود داره چیدن اون ها به صورت یه خوشه انگوره ! برای اینکار کافیه دلمه ها رو به صورتی که در تصویر مشاهده میکنید کنار هم چیده و در قسمت بالا از برگ مو برای کامل شدن تزئین استفاده کنید .

 

 

استفاده از دورچین های زیبا برای تزئین ظرف دلمه میتونه قشنگی خاصی به غذای شما بده ..

 

 

استفاده از برش های لیمو لا به لای دلمه های خوشمزه یه راه دیگه برای تزئین ظرف سرو دلمه هست ..

 

 

برای مرکز کار میتونید از گلهای گوجه فرنگی یا هویج استفاده کنید .

 

 

چند نمونه دیگه برای ایده گرفتن برای تزئین دلمه رو در عکسهای زیر مشاهده میکنید ..

 

 

و در آخر یه روش جالب و متفاوت برای درست کردن دلمه ، دلمه های قالبی هست که یه نمونه جالبش رو اینجا میبینید.

 

 

کاغذ رنگی

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تزئین دلمه به شکل های زیبا و جالب!”

Code Center