جدیدترین مطالب امروز

ادای احترام هنرمند آلمانی به حافظ شیرازی

مجموعه: فرهنگ و هنر تعداد بازدید: 62
ادای احترام هنرمند آلمانی به حافظ شیرازی

خبرگزاری ایسنا: مراسم رونمایی از آثار «گونتر اوکر» هنرمند آلمانی که براساس اشعار حافظ خلق شده‌اند، در پروژه‌ای با عنوان «کرنش به حافظ» در حافظیه شیراز برگزار می‌شود.

در این پروژه ۴۲ اثر از اوکر که با الهام از ۳۰ غزل حافظ خلق شده‌اند، با حضور مسؤولان ایران و آلمان و هنرمندان ساعت ۱۹ روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه حافظیه شیراز رونمایی می‌شود.

گونتر اوکر هنرمند ۸۲ ساله آلمانی از جمله هنرمندان گروه «زیرو» است که تمایلات شرقی و عرفانی در آثار او مشهود است و در دو سال اخیر، با تمرکز بر اشعار حافظ، براساس ۳۰ غزل این شاعر ایرانی ۴۲ اثر نقاشی اکریلیک، رنگ روغن و چاپ خلق کرده است.

پس از رونمایی از این آثار، نمایشگاه «کرنش به حافظ» ۱۳ خردادماه در نگارخانه «تار و پود» مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس افتتاح می‌شود و به مدت یک‌ماه ادامه خواهد داشت. این آثار پس از شیراز، در موزه امام علی (ع) تهران و همچنین در کشور آلمان به‌نمایش درمی‌آیند.

مراسم رونمایی از آثار و نمایشگاه «کرنش به حافظ» با همکاری شهرداری شیراز، مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس، دفتر هنرهای تجسمی و موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.

نخستین نمایشگاهی که از گونتر اوکر در ایران برپا شد، نمایشگاه «زخم‌ها و پیوندها» با مجموعه‌ای از آثار این هنرمند آلمانی بود که سال ۱۳۹۱ در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ادای احترام هنرمند آلمانی به حافظ شیرازی”

Code Center