اینترنت ارزان فیسبوک برای تمام دنیا

مجموعه: اجتماعی تعداد بازدید: 41
اینترنت ارزان فیسبوک برای تمام دنیا

وب‌سایت زوم تک – سینا اشتری: شرکت فیسبوک از ماه زوئن سال ۲۰۱۵ مشغول کار بر روی پروژه ای است که خواهد توانست تمام مردم جهان را به اینترنت ارزان قیمت تجهیز کند!

این غول دنیای ارتباطات چندی پیش خبر از ساخت هواپیماهایی اختصاصی داد که با پرواز بر روی مناطق محروم از اینترنت به مردم ساکن مناطق مذکور اینترنت ارزان را ارائه خواهد کرد.

فیسبوک به زودی به تمام دنیا اینترنت پر سرعت ارزان خواهد داد

اسم این هواپیما Aquila Aircraft  می باشد،تمام سطح فوقانی آن از سلولهای خورشیدی پوشده شده است که به آن اجازه می دهد که ۳ الی ۶ ماه به طور مداوم در ارتفاع ۹۰۰۰۰ پایی پرواز کند ،عرض بالهای آن برابر با یک Boeing 737 است اما وزنی در حدود یک خودرو دارد.

فیسبوک چند سالی است که به دنبال حل مشکل دسترسی مردم دنیا به شبکه ی اینترنت است و این پروژه تنها یکی از این تکنولوژی های ساخت این شرکت به منظور حل مشکل دسترسی به اینترنت می باشد.

به گفته ی مارک زاکربرگ،مدیر عامل شرکت فیسبوک هدف از این پروژه تجهیز نقاطی از کره ی زمین به اینترنت است که به دلیل مشکلات جغرافیایی و یا کوتاهی دولت در ایجاد زیرساخت های مخابراتی در حال حاضر به شبکه ی جهانی دسترسی ندارند،این هواپیما ها از طریق اشعه ی لیزر با یکدیگر و همچنین با ایستگاه های مخابراتی روی سطح زمین متصل می شوند و به این طریق می توانند به نقاط تحت پوشش خود اینترنت را هم از طریق Wifi و هم از طریق LTE ارائه نمایند.

مارک زاکر برگ در خصوص زمان شروع این پروژه می گوید:ما قصد داریم تا در ماه های آینده و در سال جاری میلادی دوره ی آزمایشی اجرای آن را شروع کنیم،اگر پروژه با موفقیت اجرا شود ما علاوه بر ارائه ی اینترنت اختصاصی خودمان می توانیم با اپراتورهای مخابراتی دیگر هم همکاری نماییم.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اینترنت ارزان فیسبوک برای تمام دنیا”

Code Center