۵ کاربرد زیبایی سفیده تخم مرغ

مجموعه: انواع ماسک صورت, مطالب اختصاصی سایت تو زیبایی تعداد بازدید: 825
۵ کاربرد زیبایی سفیده تخم مرغ

۵ کاربرد زیبایی سفیده تخم مرغ

 

مجله تو زیبایی : سفیده تخم مرغ منبع غنی و بسیار خوبی از پروتئین های اصلی، ویتامین ها و مواد معدنی است که می تواند به تغذیه مو و پوست کمک بسیاری کند. برای همین از زمان های قدیم برای درمان های زیبایی خانگی کاربرد های فراوانی داشته است. این توصیه های مهم را امتحان کنید تا بتوانید مشکلات پوست و موی خود را حل کنید.

۱-از بین بردن موهای زائد صورت: شما می توانید با استفاده از این ماسک ابتکاری از شر موهای زائد صورت رها شوید، سفیده تخم مرغ را روی صورت قرار داده سپس یک دستمال کاغذی روی آن بگذارید سپس در لایه دیگر مجدد سفیده تخم مرغ را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا کاملاً نمناک شود سپس صبر کنید دستمال کاملاً خشک شود وآن را به سرعت از روی صورت بردارید.

۲- کم کردن و کوچک نمودن منافذ پوست: سفیده تخم مرغ موادی دارد که می تواند منافذ پوست را از بین برده و آن ها را کوچک کند و از شدت شان بکاهد. یک قاشق غذا خوری سفیده تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری آب لیمو مخلوط کنید. این مخلوط را به مدت ۱۵ دقیقه روی منافذ پوست قرار دهید سپس صورت را با آب ولرم بشویید، این عمل را دوبار در هفته تکرار کنید.

۳- از بین بردن جوش های غرور جوانی: سفیده تخم مرغ را روی چوب پنبه قرار داده و روی پوست بگذارید.

۴- درخشندگی مو ها: برای از بین بردن چربی و مواد صاف کننده که به پوست سر یا مو ها چسبیده اند دو عدد سفیده تخم مرغ را همراه دو قاشق غذا خوری آب لیمو مخلوط کنید سپس آن را روی ریشه وکمی از ساقه مو قرار دهید.منظر بمانید این ماسک به مدت ۱۵ دقیقه روی مو بماند،سپس با شامپوی معمولی بشویید.

۵- از بین بردن پف زیر چشم: برای از بین بردن پف زیر چشم کمی سفیده تخم مرغ را زیر چشم ها بگذارید و منتظر بمانید تا خشک شود سپس با آب خنک بشویید و در آخر کمی روغن جوز هندی روی آن قرار دهید.

 

 

اختصاصی مجله تو زیبایی

مترجم : فرنوش خسروان

 

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۵ کاربرد زیبایی سفیده تخم مرغ”

Code Center