جدیدترین مطالب امروز

سامسونگ می‌خواهد حلقه‌ی هوشمند بسازد

مجموعه: اخبار تکنولوژی تعداد بازدید: 43
سامسونگ می‌خواهد حلقه‌ی هوشمند بسازد

مجله دیجی کالا – زهرا غلامی: سامسونگ اخیرا پتنتی را برای حلقه‌ای هوشمند به ثبت رسانده که به موبایل متصل می‌شود و با آن می‌توان دستگاه‌ها و سیستم‌های هوشمند خانگی را کنترل کرد.

سامسونگ می‌خواهد حلقه‌ی هوشمند بسازد

احتمالا سامسونگ می‌خواهد یک حلقه‌ی هوشمند جدید بسازد که با آن می‌توان گجت‌های مختلفی مثل گوشی هوشمند، تلویزیون و سیستم‌های هوشمند خانگی را کنترل کرد.

پتنتی که اخیرا سامسونگ در اداره‌ی ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا به ثبت رسانده یک مورد استفاده‌ی این ابزار جانبی را نمایش می‌دهد. به این صورت که گوشی، این حلقه‌ی هوشمند را شناخته و سپس منویی را باز می‌کند که کاربردهای حلقه را نشان می‌دهد. در این منو می‌توان تلویزیون، سیستم صوتی، کرکره‌های هوشمند یا هر نوع لوازم خانگی هوشمندی را روشن یا تنظیم کرد. در این پتنت آیکون‌های تلویزیون، رادیو، کرکره، چراغ‌ها و هر دستگاه هوشمند دیگری ترسیم شده است.

سامسونگ می‌خواهد حلقه‌ی هوشمند بسازد

سامسونگ اولین شرکتی نیست که از ایده‌ی حلقه‌ی هوشمند استقبال کرده. شرکت‌هایی مثل اپل، گوگل و مایکروسافت هم در این زمینه اختراعاتی را ثبت کرده‌اند. آنچه که حلقه‌ی هوشمند سامسونگ را از دیگر نمونه‌ها متمایز می‌کند این است که احتمالا بتواند به شبکه‌های اجتماعی مثل فیس‌بوک متصل شود.

سامسونگ این پتنت را در ماه ژوئن (خرداد ماه) به ثبت رسانده بود. البته مثل بسیاری دیگر از اسناد پتنت، هیچ تضمینی وجود ندارد که چنین حلقه‌ای واقعا ساخته شود. شاید هم سال‌ها طول بکشد تا این ایده به واقعیت تبدیل شود.

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “سامسونگ می‌خواهد حلقه‌ی هوشمند بسازد”

Code Center